Франківськ, узимку ти прекрасний!

Почалось все одного прекрасного пронизливого зимового дня, коли добрий господар собаку на вулицю не вижене, — мені захотілось відвідати Прикарпаття. Рідні та друзі відмовляли: «Навіщо взимку десь їхати, адже це холодно, неприємно та нецікаво через відсутність хоч якихось зелених пейзажів.
5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуЩо можна побачити, окрім сірих стін будівель та залишку минуло тижневого снігу?».  Але я стояла на своєму: «Я хочу і крапка».

Чому саме Івано-Франківськ, до сих пір відповісти не можу, тому просто знизую плечима і думаю, що це була доля.

Та в своєму роді ця подорож стала незабутньою: і не тільки через велику кількість гарних вражень, а й завдяки особливим знанням, які я для себе відкрила.
5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуТеза перша. Саме взимку, коли за вікном лише сіре небо, понурі дерева, безликі будинки та зажурені виснажені люди,  дуже не вистачає нових відчуттів, емоцій, чогось, що б надихало та змушувало радіти кожному новому дню. Саме взимку подорож до нового міста може стати тим ковтком свіжого повітря, що сповнюватиме силою та енергією в очікуванні весни.
5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуТеза друга. Лише взимку повною мірою можна насолодитись затишком та теплом маленьких кав’ярень,  які дуже гостинно відкривають двері для туристів та жителів міста. Погодьтесь, що влітку рятуєшся морозивом та водою, а борщ, банош та гаряча кава залишаються осторонь. В Івано-Франківську надзвичайно смачна кухня за дуже помірними цінами.

5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуТеза третя. Відсутність великої кількості туристів у зимовий період часу стане просто бальзамом на душу для тих, хто їде відпочити… від людей. Може це і видасться дивним, та впевнена, що таке бувало в кожного з нас: хотілось вимкнути мобільний, гайнути світ за очі і просто побути наодинці із самим собою, щоб ніхто не порушував цілющої атмосфери спокою та свободи. Ще однією позитивною стороною можна назвати особливе ставлення до туристів в таку нетипову пору року: не можу забути, як на людному перехресті перехожі, як по команді зупинились, оскільки я фотографувала гарний будинок на протилежній стороні вулиці, і не з роздратуванням, а з теплою посмішкою. Також саме взимку як в готелях, так і в хостелах дуже мало проживаючих, тому можна розкошувати і ні в чому собі не відмовляти.
5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуТеза четверта. Напередодні новорічних свят можна потрапити на святкові ярмарки, які стають надзвичайною окрасою головної вулиці міста. У Франківську – це була Вічева площа: різьблені дерев’яні будиночки, які пропонували свою, аутентичну продукцію. Сяючі вогнями олені, карпатські вироби з овечої вовни, створені вручну обереги та ялинкові прикраси, вироби зі смереки та ялівця, надзвичайно смачна випічка та ароматна кава – все це під супровід національних пісень, франківського колориту та теплотою людських посмішок.
5 причин поїхати до Івано-Франківська взимку5 причин поїхати до Івано-Франківська взимкуТеза остання за нумерацією, але не за значенням. Лише взимку можна відчути справній дух міста, не прикрашений нічим. Кожна нова місцинка, куди приїжджаєш, прекрасна своїми, не баченими раніше пейзажами, але саме в морозну погоду посмішка міста не сховається від тебе в різноманітті зелені, дихання міста не заблукає з-поміж відчинених вікон, а голос міста не змішається з літнім дощем. Атмосфера спокою, тепла та затишку розливається маленькими вуличками і сповнює серце новорічно-святковою надією, вірою та очікуванням дива.


Якби мене попросили охарактеризувати Івано-Франківськ лише одним словом, ним би стало – «затишний».  Це місто створене для того, щоб відпочивати у ньому душею.

Ми знаходимо час для всього, що для нас є по-справжньому важливим і ніщо не стане перешкодою, тим паче – зимова погода. Якщо ваше серце справді горить бажанням подорожувати та відкривати для себе небачені горизонти, цей цілющий вогонь розтопить сніг та кригу і залишиться лише одне – первозданна краса нового міста!

Ніка Бунзяк, місто Миколаїв, Україна.

Вам это может быть интересно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*