Перлина Поділля.

Є таке містечко в Україні, яке своєю красою, затишком та атмосферою ніби зійшло зі сторінок казки. Зветься воно – Кам’янець-Подільський. Здається, все хороше, що тільки існує у цьому шаленому світі, вирішило поселитися саме на Поділлі.
Перлина Поділля Складно визначитись, що захоплює більше: мальовничі краєвиди Старого міста чи будиночки самісінької низини в каньйоні річки Смотрич? А може величний міст до Замку? Чи те, що кожна вуличка має свою легенду? А може тепло та гостинність місцевих жителів?…

Знаю точно одне – місто захоплює, заворожує та причаровує водночас, у нього не можливо не закохатись!

Поєднавши у собі різні архітектурні стилі, релігії, традиції та особливості, Кам’янець-Подільський по-справжньому прекрасний. Це важко передати словами, але особливий дух пригод та історії пливе вулицями міста. Здається, звернеш за ріг – і побачиш як тренується Перша шабля Речі Посполитої Міхал Володиєвський, поруч втікає з чергового полону Устим Кармелюк, а онде п’є каву та чекає закінчення будівництва свого парку в Умані Софія Потоцька. І скільки їх – відомих людей, які ходили по цій же бруківці та милувались цими краєвидами! А скільки захисників Поділля вдивлялись у горизонт із бійниць цитаделі? Скільки іскр від шабель злітали на каміння внутрішніх подвір’їв? А скільки разів майданчики тонули в туманах від пороху? Скільки поразок та перемог бачили ці стіни? Слухайте вітер на вежах, він розкаже історію міста. Пройдіться по Замковій і Армянській – відчуєте ритм його серцебиття. Послухайте орган в Кафедральному костелі Святих Петра і Павла та насолодіться тишею Миколаївської церкви – таким є дихання міста. Красою – надзвичайне поєднання ренесансу та бароко Міської ратуші. А душею є люди, привітні та відкриті подоляни, які щиро люблять своє місто і залюбки діляться його надзвичайно позитивною енергетикою з кожним бажаючим.
Перлина ПоділляПерлина ПоділляНе подумайте, що місто архаїчне та має спочивати на теренах історії. Воно чудово поєднує в собі сучасні будинки та автомагістралі, торговельні комплекси та місця відпочинку, але моєму серцю найдорожчими стали саме вулиці Старого міста. Якщо в суперечках народжується істина, то справжня ненав’язлива краса – саме в таких контрастах. Турботи, думки, проблеми – все відходить на другий план, залишається лише бажання насолоджуватись кожною хвилиною сповна, мріяти, відчувати…

Коли думаю про подорож до Кам’янця, на серці стає тепло-тепло, ніби згадуєш про щось рідне та особливо хороше. Так хочеться туди повернутись! І хоч лицарів вже залишилось не так багато, а всі дракони подолані, та й я не зовсім принцеса, але у Кам’янець-Подільському розумієш, що надзвичайне – поруч, і казка справді може стати реальністю, варто тільки в це повірити.

P.S. Якщо захочете побувати у цій перлині Поділля, завітайте ще до Хотинської фортеці, що в передмісті Кам’янця. Мальовничі пейзажі, від яких перехоплює дихання, середньовічна зброя, таємничі підвали, древні колодязі – усього не перелічити. Рекомендую одне: якщо маєте недоброзичливців – екскурсія по камері тортур хоч і не стане детальною інструкцією до дій, але чудово потішить фантазію.
Перлина ПоділляДо зустрічі на Хмельниччині!

Ніка Бунзяк, місто Миколаїв, Україна.

Вам это может быть интересно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*